Інформаційний портал

Олександрійщини

Тетяна Гаркуша створює новорічні іграшки та дарує їх друзям і знайомим

Рукотвори

    Щороку готуючись до зустрічі новорічно-різдвяних свят, більшість із нас звикла ходити по магазинах у пошуках новорічних іграшок та декору. А от Тетяна Олександрівна Гаркуша, жителька Березівки, вже не один рік поспіль практикує власноруч виготовлення новорічних іграшок та прикрас. Жінка пригадує, що вперше створенням виробів захопилася років п’ятнадцять тому, коли її старшому синові необхідно було допомогти виготовити в дитсадок оригінальну поробку до новорічних свят.

   Першою авторською роботою Тетяни була ялинка, яку вона змайструвала із тканини та картону. Майстрині сподобався процес виготовлення іграшок, а ще, напевно, мала вона до цього й певні здібності. Адже професійна діяльність Тетяни Гаркуші близька до виготовлення іграшок. За спеціальністю жінка — кравець верхнього одягу.

       Героїня моєї розповіді зазначає, що сама ідея виготовлення того чи іншого виробу з’являється в неї в процесі роботи. Винятком не стала й ця зимова пора. Тож напередодні новорічно-різдвяних свят, сповнена сил, ідей та натхнення, Тетяна Олександрівна приємно здивувала новими поробками. У її колекції з’явилися різні види ялинок, веселі гноми з подарунками на санчатах та ще багато інших робіт.

          -У переважній більшості я виготовляю свої поробки із тканини. Нині в моїй авторській колекції є ялинки, які я зібрала зі шматків тюлі, з атласних стрічок, з волокна. Наприклад, ялинку досить незвичного рожевого кольору я виготовила зі стрічок та оздобила намистинками, а низ дерева оформила у вигляді спіднички із фатину. Гномів створила зі штучного волокна, тканини та шерсті. Дещо раніше із картону та ниток я зробила місяць, який оздобила блискітками, гілочками сосни та шарами. Сьогодні всі ці власноруч змайстровані мною поробки прикрашають наш будинок до новорічно-різдвяних свят, — розповідає Тетяна Гаркуша.

          Моя співрозмовниця говорить, що всі необхідні розхідні матеріали для своїх робіт купує в магазинах Олександрії. Варто зазначити, що крім виготовлення новорічних іграшок майстриня захоплюється створенням букетів із тканини, пошиттям карнавальних костюмів та штор на замовлення. Зізнається, що займатися рукоділлям доводиться здебільшого пізно ввечері. Адже вдень жінка має багато роботи, домашніх обов’язків, і то не дивно, бо крім усього, вона — мама трьох дітей. До речі, нещодавно своєму наймолодшому синові Валерію вона пошила на новорічний ранок у дитячий садок карнавальний костюм божа корівка-жук.

        -Я із задоволенням дарую свої новорічні поробки рідним, друзям та знайомим. Мені приємно, коли ці презенти сприяють поліпшенню їхнього настрою та є доречними до свят. Тоді і я бачу, що мої роботи складають певну цінність. А от продаж своїх робіт не практикую, оскільки не маю до цього хисту, та й дарувати, як на мене, набагато приємніша справа, — резюмує Тетяна Гаркуша.

Читайте також:  Дмитро Чижевський: громадянин УНР, дослідник Сковороди, славіст світового рівня
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x