Інформаційний портал

Олександрійщини

Трудові книжки олександрійців стануть електронними

Сьогодні Верховна Рада підтримала законопроєкт, яким передбачено запровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, а також законодавче врегулювання питання автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, повідомляє Alextime за інформацією УНІАН.

Впродовж найближчих 5 років буде використовуватиметься як паперовий, так і електронний варіант трудової книжки.

Відомості про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду у вигляді сканованих або оцифрованих копій, передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо), вноситимуть працівник і роботодавець з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису. Після внесення відомостей роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки працівнику на руки під підпис. При цьому роботодавець мусить вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

Передбачено також запровадити можливість автоматичного призначення пенсії (без особистого звернення особи) зі збереженням права відстрочення виходу на пенсію. Якщо особа перенесла призначення пенсії та продовжила перебування у трудових відносинах, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75%. У рамках автоматичного призначення пенсій також планується можливість визначення за допомогою програмних засобів Державного реєстру найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення. 

Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x