Інформаційний портал

Олександрійщини

В Олександрійському онкодиспансері розпочали ремонт

Приміщення Олександрійського онкологічного диспансеру вже давно потребують капітального ремонту, проте, за словами керівництва медзакладу, державних коштів вистачає лише на заробітні плати медичним працівникам, а на всі інші потреби онкодиспансеру доводиться шукати кошти самотужки або з допомогою небайдужих громадян, стукаючи у всі можливі двері. Так, у жовтні цього року нарешті «крига скресла» – в онкологічному диспансері розпочався капітальний ремонт процедурної кімнати.

   Щороку в Олександрійському онкодиспансері лікуються хворі з Олександрії та з усього новоствореного Олександрійського району, і кількість людей з онкологічними захворюваннями щороку зростає. До Олександрійського онкодиспансеру звертаються близько 12 тисяч людей на рік і щороку на стаціонарі лікуються приблизно 1300 онкохворих. На сьогодні на обліку в онкодиспансері перебуває 3461 пацієнт. Ні для кого не секрет, що лікування раку складне і довготривале, і для більшої ефективності лікування і швидшого одужання потрібні не тільки препарати та кваліфіковані фахівці, а й належні умови в медичному закладі. Та оскільки за останні п’ять років державне фінансування Олександрійського онкодиспансеру склало всього 30 тисяч гривень, які потрібно було розподілити на всі потреби закладу, ремонт відклався у «довгу шухляду». Але потреба в ньому не відпала, тому необхідно було десь шукати кошти.
     Депутат Олександрійської районної ради Олег Берсименко, який вже декілька років постійно опікується онкодиспансером, звертався з проханням виділити кошти на ремонт закладу та на придбання необхідного обладнання і до облдержадміністрації, і до народного депутата Сергія Соболєва, який, у свою чергу, звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Але поки що позитивного результату не отримав. Зробити свій внесок у покращення умов лікування онкохворих погодився столичний бізнесмен Сергій Кролевець — президент компанії «Ерідон», в якій працює Олег Берсименко.
«Коли Сергій Вікторович Кролевець був в Олександрії, я попросив його, щоб він допоміг Олександрійському онкодиспансеру у проведенні капітального ремонту процедурної кімнати. Сергій Вікторович погодився одразу, без вагань, і сказав, щоб ми шукали будівельників та порахували, скільки це все буде коштувати, після чого він готовий виділити кошти. Президент «Ерідону» також додав, щоб грошей на матеріалах не економили, а обирали для ремонту найкращі. Головний лікар онкодиспансеру знайшов будівельників, вони склали кошторис, який включав у себе все до найменших дрібниць, починаючи від саморізів та їхньої кількості, і таким чином вийшли на суму 210 тисяч гривень. Я зателефонував Сергію Вікторовичу і він одразу перерахував ці кошти», — розповів депутат районної ради Олег Берсименко.
     Капітальний ремонт у процедурній кімнаті онкодиспансеру розпочався 15 жовтня і за попередніми прогнозами, триватиме близько місяця. До початку ремонтних робіт процедурна знаходилася у дуже жахливому стані. Труби та батареї поржавіли, сантехніка підтікала, на стінах «оселився» грибок, що у сукупності спричиняло неприємний запах. Плитка на стінах і підлозі не замінювалася, мабуть, ще з початку будівництва колишнього дитячого садочку, де зараз розташований онкодиспансер, а душової кабіни, де б онкохворі могли комфортно прийняти душ, взагалі не було.
     «Процедурна кімната – дуже важливе приміщення. Це кабінет, в якому проводяться різні процедури, маніпуляції, підготовка хворих до операцій тощо. Там має бути тепло, комфортно, плюс повинен бути нормальний туалет та душ. У нас же була не душова кабіна, а, так би мовити, «корито», такі ще ставили за радянських часів. Тобто, нормальних умов не було, де б людина могла після процедур прийняти душ і просто привести себе в порядок та відчувати себе людиною», — розповів про сумні реалії Олександрійського онкодиспансеру виконуючий обов’язки генерального директора закладу Олег Носов.
Він також додав, що після капітального ремонту у процедурній буде зручна душова кабіна, новий санвузол, бойлер, повністю замінять сантехніку та електрику, покладуть нову плитку.
Олег Носов зазначив, що процедурна кімната – це не єдине приміщення в онкодиспансері, яке наразі потребує ремонту. Потрібно також відремонтувати палати хворих, але першочергово потребує ремонту і оснащення палата інтенсивної терапії.
     «Це дороговартісний проєкт, але я буду його реалізовувати. На жаль, область нам не допомагає, своїх коштів у закладі немає (їх вистачає тільки на зарплатню), тож продовжити ремонт можливо лише за рахунок приватних підприємців, компаній, які готові допомагати людям. Ми проводимо бесіди з цими людьми, і наразі є все для того, щоб ми розпочали найближчим часом ці роботи», — поділився планами Олег Носов.
Депутат районної ради Олег Берсименко також закликав очільників громад Олександрійщини долучитися до вирішення проблем онкологічного диспансеру, де лікуються жителі їхніх ТГ:
     «Хочу звернутися до міського голови Сергія Кузьменка, до всіх голів територіальних громад Олександрійського району, щоб вони приділили увагу проблемам онкодиспансеру. Було б добре, аби керівники усіх ТГ ініціювали створення при онкологічному диспансері благодійного фонду, куди б люди могли перераховувати кошти, а відповідальна за фонд людина звітувала б за кожну витрачену гривню. Навіть одна гривня при такій великій кількості населення зіграє велику справу. Треба пам’ятати, що це може торкнутися кожного, але найчастіше людина розуміє це тільки тоді, коли опиняється віч-на-віч зі страшною хворобою».

Читайте також:  Чемпіонат Олександрійщини з футболу визначив найсильніші команди
Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x