Інформаційний портал

Олександрійщини

Юрій Коваль: Працювати на перспективу треба усім разом

У нашому районі вже стало доброю традицією проведення на початку року співбесід керівництва району із активами територій району, під час яких сільські голови звітують про виконання програм соціально – економічного розвитку та окреслюють плани на наступний рік. Традиційні зустрічі відбулися і поточного року. Про що говорили, які плани окреслювали на майбутнє — нашому виданню розповів перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій КОВАЛЬ.

— Звісно, говорили передусім, про те, що вдалося очільникам сільських територій втілити в життя протягом 2019 року. Так, зокрема, наголошувалося на тому, що багато зроблено було у 2019 році завдяки співфінансуванню — залученню коштів з державного та районного бюджетів, а також коштів представників соціально відповідального бізнесу. Надавалися субвенції з місцевих бюджетів на медицину, освіту. Словом, робили все для того, аби повноцінно функціонував район та сільські громади.
Наприклад, завдяки всебічній фінансовій співпраці у школах району вдалося майже повністю завершити заміну вікон на металопластикові.
А от у приміщенні Червонокам’янського НВО у 2020–2021 роках планується провести капітальний ремонт. Зважаючи на те, що сьогодні ми перебуваємо на шляху створення Червонокам’янської об’єднаної територіальної громади, у перспективі даний навчальний заклад стане опорним для Червонокам’янської ОТГ. Адже там навчається найбільша кількість дітей — 200 учнів і на базі цього навчального закладу будуть функціонувати 10–11 класи.
Хочу заспокоїти жителів району та акцентувати увагу на тому, що в умовах проведення децентралізації на території інших населених пунктів, які увійдуть до Червонокам’янської ОТГ, ми не плануємо закривати школи. Вони, як і раніше, будуть повноцінно функціонувати, понижений буде лише їхній ступінь (у зв’язку із недостатньою наповнюваністю класів).
У 2019 році за кошти районного бюджету ми придбали у кожну школу для учнів 1 класів (незалежно від кількості учнів у них) шість мультимедійних дошок. Натомість за державні кошти придбали лише три дошки. Але, попри усілякі негаразди, діти повинні навчатися в гарних умовах, як того вимагає Нова українська школа. Майже 1 млн. 200 тис. грн зекономлених коштів з районного бюджету ми направили на облаштування у Червонокам’янському НВО кабінету фізики та хімії. Загалом, усі питання, що виникали протягом 2019 року, ми вирішували в робочому режимі. Скажімо, нам вдалося провести ремонтні роботи (зокрема, вже замінено вікна, дах), які вже майже добігають завершення у Лікарівській школі. Наразі там тривають ремонтні роботи в їдальні, спортивній залі. На це використовуються кошти з районного та місцевого бюджетів. У Куколівському НВК за рахунок співфінансування відремонтовано спортивну залу, де тепер діти мають змогу повноцінно займатися спортом.
— Юрію Леонідовичу, знаю, що в попередні роки значна увага приділялася ремонту доріг на теренах нашого краю. Чи планується поліпшення дорожньої інфраструктури у поточному році?
— Пріоритетним напрямком роботи, як для керівництва району, так і для сільських голів Олександрійщини, на 2020 рік залишається ремонт доріг. Крім того, значна увага приділятиметься проведенню вуличного освітлення у населених пунктах, а також збереженню діючої інфраструктури, що представлена на їхніх територіях — амбулаторій, дитсадків, шкіл, будинків культури.
У 2019 році за рахунок державного бюджету (23 млн. грн) відремонтовано дороги в напрямку Костянтинівки, Попельнастого, Бандурівки, а також на території Нової Праги у напрямку Пантазіївки.
Часткові ремонти доріг за рахунок коштів фонду автомобільних доріг проводилися, зокрема, в Червоній Кам’янці, Олександрівці, Недогарках.
У 2020 році у Недогарках планується повністю завершити ремонт дороги, де залишилося всього близько 300 метрів. Також ми плануємо, якщо буде державна підтримка, провести ремонти доріг у населених пунктах Улянівської та Михайлівської сільських рад.
Протягом минулого року у Веселому та Новоселівці за кошти Новоселівської сільської ради проведено капітальний (3 млн. грн) та ямковий (172 тис. грн) ремонт доріг. Також із сільського бюджету виділено 619 тис. грн на ремонт будинку культури в Новоселівці та 380 тис грн – на заміну водогону.
— Від чого районний бюджет не доотримує значну частину коштів і, як, на Вашу думку, можна вплинути на цей процес?
— На жаль, неврегульованим залишається питання декларування доходів одноосібників, від чого районний бюджет не доотримує значні кошти. Їх можна було б спрямувати на вирішення тих, чи інших проблем. Над вирішенням цього питання ми постійно працюємо, є певні зрушення. Але все ж таки треба на законодавчому рівні посилити відповідальність одноосібників перед законом за ухиляння від сплати податків.
Бо, крім усього, дані представники сільськогосподарського бізнесу не бажають брати участь у підтримці соціальної сфери населених пунктів. Але всі хочуть, щоб були гарні дороги, дитячі садочки, школи й тому подібне. Тож у повсякденній роботі нам треба усім разом: представникам влади, громади та соціально відповідального бізнесу об’єднати зусилля та працювати на перспективу.
— Знаємо, що на Олександрійщині реалізуються інвестиційні проєкти. Розкажіть про це детальніше.
— Завжди так було, що Олександрійський район — інвестиційно привабливий. Отже, від проєктів, які реалізуються на його території, бюджети сільських рад отримують додаткові кошти на свій розвиток. Наприклад, бюджет Новоселівської сільської ради від будівництва у Новоселівці сонячних електростанцій отримує понад 4, 5 млн грн у рік. Сонячні електростанції незабаром повинні запрацювати й на території Бандурівської сільської ради та у с. Травневому. Скажімо, на даний час у Бандурівці виділена земля під будівництво електростанції, а бюджет Бандурівської сільської ради вже зараз отримує від інвестора кошти за оренду землі в сумі 220 тис. грн щомісяця.
Загалом, кожен сільський голова, як керівник підпорядкованої території, самостійно вирішує першочерговість та розставляє пріоритети у вирішенні тих, чи інших питань в населених пунктах району задля забезпечення їхньої життєдіяльності.
— Дякую за інтерв’ю.
Спілкувалася Ірина ЖЕЛЄЗНЯКОВА.

Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x